Acı Çehre Tohumu Faydaları Nelerdir? [✔️Acı Çehre İle Zayıflama]

0
1152

Zayıflamanın sezonu olmasa da yaz aylarında zayıflamak isteyenlerin sayısında artışlar görülmeye başlar. Özellikle tatil dönemleri yaklaştığında bikini bölgelerinin ya da basenlerin kötü bir görünüm vermemesi için özellikle bölgesel zayıflama yöntemlerine başvurulur. Kimyasal ilaçlarla zayıflama konusuna pek sıcak bakmayan insanlar, aktarların yolunu tutarak yeni çıkan etkili zayıflama yağları ya da bitkisel zayıflama çayları hakkında bilgi edinmek istiyorlar.

acı çehre otu faydaları

Bu yazımızda yine bölgesel ya da genel zayıflamak isteyenlere özel olarak sunacağımız acı çehre tohumu, zayıflama yolunda iyi bir yol arkadaşınız olacak. Doğru kullanım ve düzenli tüketim sonucunda istediğiniz fit bedene acı çehre tohumu ile sahip olabileceksiniz. Acı çehre tohumu zayıflatır mı, acı çehre tohumu nasıl kullanılmalıdır? Gibi sorularınızın cevabını yazımızın devamında bulacaksınız.

Acı çehre tohumu ve zayıflama

Acı çehre tohumu ya da diğer adıyla “acı çehre otu” zayıflamak isteyenlerin son dönemlerde en çok başvurdukları bitkilerden biridir. Doğal yollarla kilo vermek isteyenler için önerilebilecek en iyi çözüm yöntemlerinden biri olan bu tohum, metabolizmayı hızlandırır, yağ yakımına yardımcı olur ve sindirim sistemi üzerindeki etkileri ile daha kısa sürede zayıflama sağlar. Peki, acı çehre tohumu zayıflamada ne kadar etkilidir?

1- Metabolizmayı hızlandırır

Metabolizmanın yavaş çalışması demek, toplanan kalorilerin geç sürede vücuttan atılması demektir yani diğer bir deyişle kilo almanı en büyük nedenlerinden biri metabolizmanın düzgün çalışmamasıdır. Acı çehre tohumu, içerisindeki mineral, kalsiyum ve vitamin değerleri sayesinde metabolizmanın daha hızlı şekilde çalışmasını sağlar ve böylelikle kilo vermeyi hızlandırır.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR  Oolong Çayı İle Zayıflama: Oolong Çayının Faydaları

2- Sindirim sistemi üzerinde etkilidir

Sindirim sistemi, tükettiğimiz besinleri öğüterek bağırsak yolundan dışarı atılmasını sağlar. Fazla yağların birikmesinin nedeni de aslında sindirim sisteminin düzenli çalışmamasıdır. Dışarıdan takviye olarak alınacak bazı bitkisel çaylar sindirim sisteminin daha düzenli çalışmasına yardımcı olur. Acı çehre tohumunun zayıflamada etkilerinden biri de sindirim sistemi üzerindeki etkileridir. Sindirim sisteminin düzenli bir şekilde çalışmasına yardımcı olan acı çehre tohumu, bu özelliği sayesinde daha hızlı kilo vermeye yardımcı olmaktadır.

3- Vücuttaki fazla suyu atar

Vücut suyunun fazla olması ödem ve şişkinlik gibi durumların yaşanmasına neden olur. Acı çehre tohumunun zayıflamadaki etkilerinden b iri de su kaybı yaratarak daha kısa sürede zayıflama sağlamasıdır. Aynı zamanda kabızlık sorununa da faydalı olan acı çehre tohumu, bu tip rahatsızlık yaşayanların da sorunlarının çözülmesine yardımcı olmaktadır.

4- Tokluk hissi verir

Kilo alımının en büyük nedenlerinden biri de sürekli açlık hissinin oluşmamasıdır. Bu da sürekli kişinin yeme isteğine sahip olmasına neden olmaktadır. Acı çehre tohumunun faydaları arasında yer alan ve zayıflamada büyük bir etkiye sahip olan iştah kapatıcı özelliği ve tokluk hissi uyandırması özelliği sayesinde kilo almaya neden olan fazla yemeğin kesilmesi daha kolay olur. Bu da kilo alımının önüne geçer ve fazla kilolardan kurtulmayı daha rahat hale getirir.

5- Cilt sarkmalarının önüne geçer

Kilo vermek, bir anlamda kolay bir iştir. Spor yaparak, egzersiz yaparak, besinlerin tüketimine dikkat edilerek kilo verilebilir. Ek olarak kullanılacak bazı bitki çaylarıyla da takviye yapıldığında kolaylıkla kilo verilebilir. Ancak kilo verme sonrasında vücutta oluşan sarkmalar, en az kilo kadar can sıkar. Acı çehre tohumunun zayıflamada etkilerinden biri de kiloların atılmasından sonra cildi koruması yani oluşabilecek sarkmaların önüne geçer.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR  Gotu Kola Nedir? Gotu Kola Faydaları [✔️DETAYLI BİLGİ]

Acı çehre tohumu nasıl kullanılır?

Bitkisel çayların demlenme metodu ile aynı şekilde demlenebilen acı çehre tohumu, sıcak bir bardak suyun içerisine 5-6 adet kurutulmuş acı çehre tohumu ilave edildikten sonra 5-6 dakika kadar demlenmesini bekledikten sonra hazır hale gelir.

Acı çehre tohumu ile zayıflamak isteyenlerin en çok dikkat etmeleri gereken konu ise gün içinde bol su içmeye dikkat etmeleridir. Buna ek olarak sabah, öğlen ve akşam olmak üzere günde 3 defa tüketilmesi daha uygundur. Yemek saatlerinden yarım saat önce tüketilmesi, zayıflamada daha fazla etki gösterdiği için bu saatler, acı çehre çayı içmek için en uygun saatler olarak belirlenmektedir.

Acı çehre tohumunun yan etkileri var mı?

Elbette ne kadar bitkisel bir ürün olsa da acı çehre tohumunun yan etkileri bulunmaktadır. Özellikle vücutta fazla su kaybına neden olduğu için otu kullananların günde en az 2 litre su tüketmeleri önerilmektedir.

Karaciğer ve kalbin yorulmasına neden olabilen acı çehre tohumu, kullanılmadan önce mutlaka doktora danışılması gerekmektedir.

Hamile kadınların ağırlıkları daha fazla olduğu için yorulmaları daha kolay olur. bu yüzden uzmanlar, acı çehre tohumunu hamile kadınlara önermemektedir.

✔️ Acı çehre tohumu kaç kilo verdirir?

Acı çehre otunun, 1 ayda 10 kiloya yakın kilo verdirmesi, sindirim sistemini sürekli aktif tutması ününü ve namını arttıran eklenler arasındadır

✔️ Acı cehre yağ yakar mı?

Acı çehre tohumunun prostat hastalıklarına da iyi geldiği, tedavi edici etkisi olduğu bilinmektedir. Vücutta biriken fazla yağı yakmaya yardımcı olur

✔️ Acı cehre çayı günde kaç tane alınmalı?

sabah ve akşam, kahvaltı ve akşam yemeğinden yaklaşık 30 dakika kadar önce içebilirsiniz. Eğer farklı bir şekilde tüketmek isterseniz yine günde 2 kez, tok karnına 3-4 adet acı çehre tohumunu ılık su eşliğinde çiğneyerek de tüketebilirsiniz

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here