Funda Yaprağı Faydaları ✔️ Funda Yaprağı İle Hızlı Zayıflama

0
1752

Yaz aylarının gelmesiyle birlikte zayıflamak isteyenlerin sayısında bir hayli artış görülmeye başladı. Aslında bu her yıl bu şekilde kendini gösteriyor. Hem göbekli bir şekilde tatile çıkılmak istenmemesi hem de fit bir vücuda sahip olunmak istenmesi yaz dönemlerinde daha fazla tercih edildiği için yaz aylarında zayıflama yöntemleri arayışları daha fazla olur. Fazla yağlardan kurtulmak yani kilo vermek için kullanılabilecek bazı faydalı bitkisel ürünler bulunmaktadır. Bunlardan biri olan funda yaprağı, kısa sürede hızlı şekilde kilo vermek isteyenlerin yardımcısı oluyor.

funda yaprağı

Funda yaprağı, fundagiller familyasında yer alan bir bitki olup Latince adı ‘Herba Ericae’dir. Bu bitkinin sağlık üzerinde birçok olumlu etkisi bulunmaktadır. Bu etkilerinden biri de zayıflamaya yardımcı olmasıdır. Metabolizmayı hızlandıran ve yağ yakımı noktasında son derece faydalı olan bu bitkiyi düzenli ve doğru şekilde kullandığınızda 3 ay gibi kısa bir süre içinde gözle görülür şekilde zayıfladığınızı fark edebilirsiniz tabi funda yaprağına ek olarak spor ve zayıflama hareketlerini yapmayı da ihmal etmemelisiniz.

Funda yaprağının faydaları nelerdir?

Funda yaprağının insan sağlığına olan faydaları aşağıda listelenmiştir.

1- Metabolizmayı hızlandırır

Kilo vermenin en basit ve en etkili yolu metabolizmanın hareket etmesidir. İnsan vücudu, tükettiği besinlerden dolayı fazlasıyla yağ birikmeye başlar ve bu da kilo almanın diğer adı olarak tanımlanır. Yeteri kadar spor yapmamak ve gereğinden fazla yemek yemek, kilo almaya davetiye çıkarır. Bu sorundan kurtulmak için elbette beslenme programına dikkat etmek gerekir. Ancak bunun yanında funda yaprağının etkilerinden yararlanarak da zayıflayabilirsiniz.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR  Yeşil Kahvenin Faydaları [✔️MUCİZEVİ ZAYIFLAMA YÖNTEMİ]

2- Damarların genişlemesinde etkilidir

Sağlıklı bir vücuda sahip olabilmek için kalp damarlarının kan akışını rahat şekilde yapması gerekir. aksi halde kalp damar sağlığının bozulması ile birlikte ölümlere kadar yol açabilen sorunlar yaşanmaya başlar. Funda yaprağının faydaları arasında dikkat çekici olan bir diğer özelliği de damarların genişlemesine yardımcı olmasıdır. Bu sayede damarlar kalbe daha rahat kan pompalar.

3- Gut hastalığının tedavisine yardımcı olur

Eklemlerde ağrı, şişlik, hassasiyet ve sıcaklığa neden olan bir hastalık türü ola gut hastalığı, hareketsiz kalmanın yanında bir de beslenmeye dikkat etmemekten kaynaklanan bir hastalıktır. Bu hastalığın tedavisinde yardımcı olan funda yaprağı, düzenli kullanıldığında daha fazla etkisini göstererek kişinin sağlıklı yaşamasına yardımcı olur.

4- Kolesterolü düşürücü etkiye sahiptir

Kolesterol, son dönemlerde çok sık görülmeye başlanan bir hastalık haline geldi. Beslenme temelli olan bu hastalıktan korunmak için bazı besinlerin tüketilmesine dikkat etmek önemlidir. Beslenme alışkanlıklarının değiştirilmesi temel şart iken bunun yanında kolesterolü düşürücü etkilere sahip olan funda yaprağı gibi bitkilerden yararlanmak da gerekir. Funda yaprağının içeriğindeki mineraller sayesinde kolesterolü düşürmeye yardımcı olur ve kişi daha zinde bir yaşama sahip olur.

5- Kas hareketlerini düzenler

Kas hareketleri insan sağlığının en önemli yönlerinden biridir. Bir insanın kas sağlığı ne kadar yerinde olursa, işleyişi de o kadar etkili olur. Bazı hastalıkların geçirilmesi ya da beslenme alışkanlığının düzenli olmamasından kaynaklanan kas hareketlerinde bozukluk sorununa karşı etkili olan funda yaprağı; içerdiği bol miktarda potasyum, sodyum ve kalsiyum gibi mineraller ile kas hareketlerinin düzenlenmesine yardımcı olur.

Funda yaprağının zayıflamaya etkisi

Vücutta biriken toksin ve fazla suyun atılmasına yardımcı olan funda yaprağı, içerisindeki C vitamini ve antioksidan bileşenleri sayesinde aşırı kilolu olanların zayıflamalarına yardımcı olur. Düzenli bir şekilde kullanılmaya devam ettiğinde gözle görülür şekilde zayıflamanın gerçekleştiği görülmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR  4 Günde 4 Kilo Verdiren Yeşil Çay Diyeti Nasıl Yapılır?

Ancak diğer tüm zayıflama bitkilerinde olduğu gibi funda yaprağını tek başına kullanmak da zayıflamada çok etkili olmaz. Bunun için buna ek olarak spor yapılması, zayıflama egzersizlerinin düzenli şekilde devam ettirilmesi ve buna ek olarak uzman diyetisyenlerin önerilerine dikkat ederek hareket edilmesi gerekmektedir.

Funda yaprağı çayı nasıl hazırlanır?

Bitki çaylarının hazırlanmasından çok da farklı olmayan funda yaprağı çayı için kaynamış bir fincan suyun içerisine birkaç yaprak ilave ederek demlenmesini beklemek yeterli gelmektedir. Günde 2 defa kullanılmasının yeterli görüldüğü funda yaprağı, ek olarak başka bitkilerin karışımı ile hazırlanacak çay şeklinde de kullanılabilir. Bir uzmandan destek alarak tüketmeniz, sağlığınız ve sağlıklı zayıflamanız açısından çok daha etkili olacaktır.

✔️ Funda çayı faydası nedir?

Sindirim sisteminin işlevlerini destekleyerek sindirim faaliyetlerini düzenleyen funda çayı düzenli ishal ve kabızlık gibi sorunlar söz konusu olduğunda içeriğindeki tanen maddesi sayesinde bu sorunları giderir

✔️ Funda yaprağı neye iyi gelir?

Funda yaprağının iyi bir böbrek çalıştırıcı ve idrar söktürücü aynı zamanda yemeklerden sonra içilen funda yaprağı çayının yağların eritilmesine yardımcı olur.

✔️ Funda yaprağı yağ yakar mı?

Funda yaprağı, diyetle birlikte muhteşem bir yağ yakıcı olarak görev yapar.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here