Yağ Yakıcı, Zayıflatıcı Soda Limon Çayı ile Fazla Kilolarınızdan Kurtulun

0
1361

Hızlı ve sağlıklı şekilde kilo vermek için içerdiği besin değerleri, mineraller ve vitaminlerle soda limon çayı ile zayıflama yöntemi zayıflama sürecinde en büyük destekçiniz olacak.

Soda Limon Çayı

Günümüz teknolojisinin olumlu etkilerinin yanı sıra insan sağlığı açısından olumsuz etkileri de söz konusudur.Obezitenin yükselmesindeki en büyük etken teknolojinin gelişmesiyle insan gücüne ihtiyacın ortadan kalkmasıdır. Bunların doğurduğu olumsuz etkilerden biri fastfood ürünlerin artması ve paketlemelerin çoğalmasıyla birlikte insanların sağlıksız beslenmeye yönlenmesidir. Birçok kişi bu bağlamda fazla kilolarından şikâyet etmeye başlamıştır. Peki, zayıflamanın yolları nelerdir? Bu soruyu açıklamak için ilk önce insanların kilo almasındaki sebeplere değinmemiz gerekecek. Bu yazımızda kilo vermek isteyenlerin nasıl bir yol izlemesi gerektiğinden tutun mucizevî bitkisel çaylar arasında olan soda limon çayının zayıflamadaki etkilerini sizlerle paylaşacağım. Yeteri kadar merak uyandırdıysam yazıyı okumaya başlayabilirsiniz.

Neden Kilo Alırız?

Neden Kilo Alırız?

Kilo almayı etkileyen birçok faktörler olabilir. Kişinin biyolojik özelliklerinden tutun kullandığı ilaçlara kadar kilo almayı etkiler. Normal şartlar altında standart bir kiloda kalmak için vücudun yakabildiği kadar besin tüketilmesi gerekir. Eğer vücudun yakabildiğinden fazla besin tüketirseniz fazla kaloriler,vücutta yağ olarak birikir. Vücut bu yağları yakamadığı için “obezite” denilen hastalık ortaya çıkar.

Obezitenin çıkmasının altında yaşam standartlarının değişmesi yatar. Yaşam alanların kolaylaşmasıyla beraber insanların hareket gücü azalmaya başlamış ve alışkanlıklar değişmiştir. Özellikle fastfood türü yiyeceklerin fazla talep görmesi ve sağlıklı besinlerin az tüketilmesi fazla kilo alınmasında en temel sebep gösterilebilir.

Bir Yetişkin Neden Kilo Almaya Başlar?

Bir Yetişkin Neden Kilo Almaya Başlar?

Yetişkinlik döneminde kilo almayı etkileyen faktör hareketsiz bir yaşam tarzı ve beslenme alışkanlığıdır. Bunun dışında belli bir yaştan sonra da kilo alınmaya başlanılır. Normal koşullarda yetişkin bir kadın için kilo aldığı dönemler “hamilelik, emzirme ve menopoz” dönemleridir.

Bunun yanı sıra psikolojik ve fizyolojik bozukluklar da kilo almayı etkileyen nedenler arasındadır. Sigara içmeyi bırakan biri belli bir süre sonra kilo almaya başlar. Sebebi ise iştahın artması ile birlikle beslenme alışkanlığının düzene girmesidir.Şu ana kadar kilo verememenizdeki temel etken yaşam alanlarınızdaki alışkanlıklarınızdır. Eğer kilolarınızdan şikâyetçiyseniz yapmanız gereken ilk şey yaşam standartlarınızı tamamen değiştirmektir.Unutmayın!Size zarar veren alışkanlıkları değiştirmek tamamen sizin elinizdedir. Her şey zihinde başlar ve orayı ikna edebilirseniz kilolarınızdan kurtulabilirsiniz…

Kilo vermek için kendinizi ikna ettiniz ve bunu başarmak için bir yola girdiyseniz ilk olarak beslenme alışkanlıklarını incelememiz gerekiyor. Kilo almayı etkileyen yanlış yemek yeme alışkanlıkları vardır. Peki, buy alışkanlıkları nelerdir?

Kilo Almaya Sebep Olan Yanlış Yemek Yeme Davranışları

Kilo Almaya Sebep Olan Yanlış Yemek Yeme Davranışları

Kilo problemi yaşayan çoğu kişi, yanlış yemek yeme alışkanlıklarından kaynaklanan sebeplerdir. Yemek yerken dikkat edilmesi gereken bazı noktalar vardır. Bunları şu şekilde sıralayabiliriz;

1-Yemek yerken kişinin yaptığı en büyük yanlış yemeği hızlı bir şekilde yemek, büyük lokmalar halinde yemek ve az çiğnemek.

2- Televizyon izlerken ya da kitap okurken fastfood ve benzeri şeyler tüketmek.

3-Öğün aralarını sık tutup fazla yemek.

4-Mental açıdan zor dönemler yaşadığınızda aşırı yemek tüketmek.

5-Az su içmek.

6-Sağlıksız beslenmek.

Yukarıda sıralandığı gibi yemek yeme alışkanlıklarını tamamen değiştirip sağlıklı bir hayata “merhaba” derseniz kilolarınızdan kurtulabilirsiniz. Evet, düzenli bir hayata geçiş yaptınız, beslenme alışkanlıklarınıza dikkat etmeye başladınız bir sonraki adım nedir? Diye sorduğunuzu duyar gibiyim.

Yazının başında da söylediğim gibi teknolojinin zararlarından biri de insan gücüne gerek kalmamadır. Bu bizim hareket alanımızı kısıtlamasına neden oluyordu. Kilolarınızdan şikâyet etmeyi bırakıp artık harekete geçme zamanı…

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR  Yeşil Kahvenin Faydaları [✔️MUCİZEVİ ZAYIFLAMA YÖNTEMİ]

Spor Yapmayı Hayatınızda Bir Disiplin Haline Getirin!

Spor, herkesin bildiği ancak faaliyete geçildiğinde pasif kalınan bir faktördür. Gerçekten hayallerinizdeki ideal ve kusursuz bir fiziğe kavuşmak istiyorsanız bunun için sporu hayatınızın bir parçası olsun. Düzenli bir şekilde spor yaparak sağlıklı kilo verebilirsiniz.Unutmayın! Her şey zihinde başlar! Ve siz istiyorsanız başarırsınız.

Spor Hangi Saatlerde Yapılmalıdır?

Spor yapmayı hayatınızda bir disiplin haline getirdiyseniz bahanelerin arkasına sığınmayın. Boş vakitlerinizde spor yapmak kilo vermeniz için etkili değildir. Eğer etkili bir sonuç almak istiyorsanız biyolojik saatinize ayak uydurmanız gerekir. Birçok profesyonel sporcu güne başlamadan önce yaptığı ilk iş sabah koşusuna çıkmaktır ve zayıflamak isteyenlere bu tavsiyeyi verirler. Her sabah yapılan 45 dakikalık yürüyüş gün boyunca yağ yakmanıza devam edeceğiniz anlamına gelir.

Zayıflama Sürecini Hızlandıran Bitkisel Çaylar

Metabolizmayı hızlandıran ve yağ yakımın kolaylaştıran bitkisel çaylar, hızlı bir şekilde kilo vermeyi kolay hale getirir. Beslenmeye dikkat edip düzenli spor yapıldığı takdirde bitkisel çaylar zayıflama sürecini hızlandırır.Genel olarak doğal bitkisel çayların içerisinde toksit attırıcı özellik bulunması nedeniyle zayıflamak isteyenler için etkili çözümlerden biridir. Bu nedenle kilo problemi yaşayanlar için sağlıklı bir şekilde zayıflama imkânı sunan bitki çayları oldukça önemlidir.

  • Yeşil Çay; Kilo vermek denilince akla ilk gelen bitki çaylardan biri olan Yeşil çay, içerisinde bulundurduğu bileşenler sayesinde yağ yakımını hızlandırarak kilo vermeye yardımcı olur.
  • İçerisinde bulundurduğu antioksidan özelliğiyle zayıflamada yardımcı olan bitki çaylardan biride Beyaz çaydır. Bu çayı düzenli olarak içtiğinizde metabolizmayı harekete geçirerek yağ yakmayı kolaylaştırarak vücutta oluşabilecek ödemleri dışarı atmayı sağlar.
  • Yaban mersini çayı;Zayıflamak için kullanılan doğal bitkilerden biri olan yaban mersini içerisinde bulundurduğu C vitamini, potasyum ve serbest radikalleri nötralize eden antioksidanlar tarafından zengin bir bitkidir. Sindirim sistemine yardımcı olarak da görevi büyüktür.
  • Sindirimin kolaylaştırmasını sağlayan maydanoz çayı, zengin içeriği sayesinde vücuttaki ödemin atılmasında etkilidir.
  • Zayıflamak için kullanılan tarçın çayları vücut sıcaklığını yükselterek metabolizmayı hızlandırmasını sağlar. Bu sayede metabolizmayı harekete geçirerek hızlı yağ yakmayı sağlayarak zayıflamada yardımcı olur.

Son dönemlerde sık kullanılan bu çaylardan bir tanesi olan soda limon çayı ile zayıflama sürecini hızlandırmak ister misiniz? Gözle görülür bir şekilde zayıflamanıza yardımcı olan soda limon çayları oldukça etkili çözümlerden biridir. Spor ve düzenli beslenmeye takviye olarak tüketebileceğiniz bu çayların mucizevî etkisinden yaralanabilirsiniz. Peki, soda limon çayının zayıflamada etkileri nelerdir, nasıl tüketilmedir?

Soda Limon Çayı İle Zayıflama

Soda Limon Çayı İle Zayıflama

Kilo vermek için hızlı ve doğal yolardan biri olan soda limon çayı, metabolizmayı hızlandırarak yağ yakımına yardımcı oluyor. Son dönemlerde en sık kullanılan yöntemlerden biri olan soda limon çayı, içerisinde bulunan antiseptik özelliği ile vücuttaki toksinleri dışarı atar. Fazla kilolarından şikâyetçi olan kişiler, evlerinde rahatlıkla hazırlayabileceği bitkisel çay ile kısa sürede hedeflediğiniz kiloya düşmenizi sağlar.

Zayıflamak isteyen çoğu soda limon çayı yöntemine başvurdu ve olumlu sonuçlar aldı. Bu karışımı kullandığınızda kısa süre etkili ve şaşırtıcı sonuçlar elde edeceksiniz. Hayat standartlarınızı tamamen değiştirip kilo vermeyi hedeflediyseniz düzenli egzersiz programı ve sağlıksız beslenme alışkanlıklarınızdan kurtulup istediğiniz formu yakalayabilirsiniz. Bunun için tercihleriniz arasında soda limon çayı olsun. Her gün düzenli kullanım sonucunda etkili bir şekilde kilo vermenize yardımcı olur.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR  Karnıyarık Otu Faydaları ✔️ Karnıyarık Otu İle HIZLI ZAYIFLA

Maden suyu, limon ve yeşil çay ile hazırlanan bitki çayını kullanan kişiler olumlu sonuçlar aldı. Sizde kilo verme konusunda çıkmaza girdiyseniz soda limon çayın mucizevî etkisiyle tanışın. Evinizde kolaylıkla hazırlayabileceğiniz soda limonlu çay ile kilolarınızdan kurtulun.

Soda Limon Çayı Nasıl Hazırlanır?

Soda Limon Çayı Nasıl Hazırlanır

Vücudun ihtiyaç duyduğu tüm mineralleri karşılayan soda limon çayı sizi kusursuz bir vücuda kavuşturuyor. Peki, soda limon çayı nasıl hazırlanır?

Malzemeler

  • 1 şişe maden suyu
  • 2 tatlı kaşığı yeşil çay
  • Yarım adet limon suyu
  • 2,5 su bardağı kaynar su

Yapılışı

Yarım litre suyu tencerede kaynatın. Kaynattıktan sonra ocağın altını kapatarak içerisine 2 tatlı yemek kaşığı yeşil çayı atın.10 dakika gibi bir süre demlenmesini bekleyin. Demlendiğine emin olduktan sonra yarım limonu sıkıp kabuğuyla beraber karışımın içerisine atın. Son olarak da bir şişe maden suyunu içerisine ilave edin. Bu karışımı düzenli olarak tüketmeniz taktide olumlu sonuçlar elde edebilirsiniz.

Soda Limon Çayının Faydaları Nelerdir?       

Yeşil çay, maden suyu ve soda karışımlarından meydana gelerek oluşur ve ayrı ayrı insan sağlığı açısından önemli faydaları vardır.

Maden Suyunun Faydaları

Maden suyu, yeraltı sularından elde edilmiş, çözünmüş katı madde içeriği toplam 250 mg/l’den daha az olmayan sulara verilen addır. İçerisinde bulunan bikarbonat, sülfat, klorit, kalsiyum, magnezyum, florit, demir ve sodyum”minareleri sayesinde fazla kilolarından şikâyetçi olan kişiler için oldukça etkilidir.

Maden suyu içinde bulunan mineraller sebebiyle sağlıklı içecektir ve insan sağlığını açısından baktığımızda birçok yararları vardır. Ter, solunum ve idrar ile kaybolan minerallerin yerine gelmesi için su içmek dışında alternatif olarak vücudun sıvı ihtiyacının bir kısmı maden suyundan karşılar.

Yeşil Çayın Faydaları

Bütün kadınların rağbet gösterdiği Yeşil çay,  hızlı kilo vermedeki etkileri herkes tarafından bilinir. Vücudunüzerinde güçlü etkiye sahip olan antioksidanlar sayesinde ihtiyaç duyduğu tüm minareleri karşılar. Hızlı yağ yaktırarak vücuttaki toksinleri terleme yoluyla dışarı atamasını sağlar. Hızlı kilo vermek için etkili çözümlerden biri olan yeşil çay, mucizevî özelliği ile beyin fonksiyonunu güçlendirme, yağ kaybı ve daha düşük kanser riski gibi insan sağlığı açısından etkileyici faydaları vardır.

Limonun Faydaları

Limon, antiseptik özelliği ile vücudun bağışıklığını güçlendirerek mikroplardan arındırmasını sağlar. Bu sayede ileride ortaya çıkabilecek hastalıkların önüne geçer. Yüksek oranda C vitamini içeren doğal bir antibiyotiktir ve tedavi yöntemlerinden bir tanesidir. Limonun kabukları antiseptiktir özelliği vardır bu da karaciğeri korur ve solunum rahatsızlıklarına iyi gelir. Limon suyu ise, hazımsızlığa iyi gelir, ateş düşürücü özelliği vardır.

Sıkça Sorulan Sorular

1-Soda limon çayı ne zaman tüketilmeli?

Günün belli saat aralığında içilmesi tavsiye edilir. Zayıflamak için kullanılan soda limon çayları egzersizden önce tüketilmesinin tercih edilir. Bunun dışında sabah en erken 10.00 – 11.00 arası tüketimi sağlıklıdır.

2- Zayıflamak için günde kaç barda soda limon çayı içilmesi gerekiyor?

Ortalama bir insanın içmesi gereken maksimum seviye 3 bardaktır ve bunu geçmeyecek şekilde içilmesi gerekir.

3-Soda limon çayı uykudan önce içmek faydalı mıdır?

Hızlı ve sağlıklı bir şekilde kilo vermenize yardımcı olan soda limon çayı yatmadan önce içmek metabolizmayı hızlandırarak gün sonuna kadar uyku halindeyken yağ yakmanızı sağlar.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here