Yeşil Kahvenin Faydaları [✔️MUCİZEVİ ZAYIFLAMA YÖNTEMİ]

0
796

Kahve tüketimi konusunda Türk milletinin herhangi bir problemi yoktur. Ancak biz, genellikle kahveyi renginden de bildiğimiz üzere “kahverengi” olarak biliriz. Yeşil kahve denince biraz düşünmeden biraz da merak etmeden duramıyoruz. Yeşil kahve, sıklıkla tükettiğimiz Türk kahvesinin kavrulmamış hali yani ham halidir.

Bu kahveyi, klasik kahveden ayıran özelliği ise işlem görmemesinden dolayı içeriğindeki besin değerlerinin korunmuş olmasıdır. Bu da vücut için bir hayli faydalı sonuçlar üretmektedir. Yeşil kahvenin faydaları ile ilgili yapılan araştırmalar bir yandan devam ederken, zayıflamak isteyenler için mucizevi bir etki gösterdiği için dikkatler genellikle yeşil kahve ile zayıflama konusuna çekiliyor.

yeşil kahve

Peki, yeşil kahve zayıflatır mı, yeşil kahve nasıl tüketilmelidir, yeşil kahve tüketirken nelere dikkat edilmelidir? Tüm bu soruların cevabını yazımızın devamında bulabilirsiniz.

Yeşil kahvenin faydaları nelerdir?

Klasik kahveden biraz daha farklı olan ve tat olarak da biraz değişik olan yeşil kahvenin en büyük özelliği bolca klorejenik asit içermesidir. Bu da zayıflamak isteyenler için ideal bir besin olmasını sağlıyor. Metabolizmayı hızlandırıcı etkisinin olmasından dolayı kalori yakımı daha fazla olur ve zayıflamak isteyenler için yardımcı bir tüketim kaynağı haline dönüşür.

Yeşil kahve zayıflatır mı?

Uzmanlara göre, hiçbir besin maddesi tek başına zayıflatma etkisine sahip değildir. Yeşil kahve ya da diğer besinler her ne kadar zayıflamaya yardımcı olan takviyeler olsalar da tek başlarına tüketilerek zayıflama sağlamaları mümkün değildir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR  Oolong Çayı İle Zayıflama: Oolong Çayının Faydaları

Ama tamamen faydasızdır demek de doğru değil. Çünkü yeşil kahve, yukarıda da belirttiğimiz gibi içerisinde bolca klorejenik asit bulunan bir bitki türüdür ve bu özelliği sayesinde metabolizmanın hızlı çalışmasını sağlar ve bu da yağ yakımını hızlandırarak kilo vermeyi kolaylaştırmaktadır. Peki, yeşil kahvenin zayıflamadaki etkileri nelerdir?

1- Yağ yakma metabolizmasını hızlandırır

Çok da alışık olmadığımız bir içecek türü olmasına rağmen son dönemlerde diyetisyenlerin listesine girmeyi başaran yeşil kahve, yağ yakma metabolizmasını hızlandırma özelliğine sahip bir bitki türüdür. Klasik kahvenin ham hali olan bu kahve, düzenli olarak tüketildiğinde ve buna ek olarak zayıflama egzersizleri yapıldığında, kilo vermek daha kolay olur.

2- Göbek bölgesi yağlarının erimesine yardımcı olur

Göbek bölgesindeki yağlar, spor yapanlarda da en son eriyen bölgedir. Dolayısıyla bu bölgenin zayıflaması için göbek eritme egzersizleri yapmak şarttır. Ancak tek başına yeterli gelmediği için buna ek olarak tükettiğimiz besinleri de seçerek kullanmak durumundayız. Yeşil kahvenin zayıflamada etkisi olduğu için uzmanlar, bu kahve türünün kullanılmasını önermektedir.

3- Vücuttaki toksinleri arındırır

Zengin bir antioksidan içeriğine sahip olan yeşil kahve, zayıflamada gösterdiği etki kadar vücuttan toksinlerin atılmasına da bir hayli yardımcı olmaktadır. Ödemi dışarı atmaya yardımcı olan ve buna ek olarak ödem oluşumunu önleyen yeşil kahvenin bu etkisini de değerlendirerek tüketmek mantıklı bir fikir olacaktır.

4- Şeker hastalığını önler

Dünyada kadın ve erkekler arasında en yaygın olarak görülen hastalıkların başında şeker hastalığı yani diğer adıyla “diyabet” gelir. Diyabet, üzerinde ciddi anlamda durulması gereken bir hastalıktır. Kişinin yemesine-içmesine dikkat etmesi, tükettiği besinlerin değerleri üzerinde durması en önemli konuların başında gelmektedir. Hızlı kilo kaybına neden olan diyabet hastalığını önlemek ve vücudun dinç kalmasını sağlamak için tüketilen yeşil kahve, oldukça etkilidir. Uzmanlar, diyabet hastalarının diyetisyenleriyle de görüşerek yeşil kahve tüketimine önem vermeleri tavsiye ediyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR  Zencefilin Faydaları - Zencefil İle Hızlı Kilo Verme [✔️TÜM DETAYLAR]

5- Kilo vermeyi hızlandırır

Normal kahvenin içerisinde de aslında kafein vardır ancak işlem gördüğü için hem kafein oranı hem de melanoidler ve diğer faydalı elementler etkisini yitirmektedir. Bu da zayıflamada klasik kahveden daha etkili olmasını sağlamaktadır. Zayıflamayı hızlandıran etkiye sahip olan yeşil kahve ile daha kısa sürede zayıflayabilir, zinde bir forma sahip olabilirsiniz.

Yeşil kahve ne kadar sürede zayıflatır?

Yeşil kahvenin zayıflatan özelliğinin bulunduğu elbette bir gerçektir. Ancak zayıflama için belirli bir süre vermek doğru olmaz. Kişinin kilosuna vücut yapısına ve daha birçok özelliğine göre bu süre artabilir veya azalabilir. Uzmanlar, tek başına yeşil kahve ya da diğer bitkilerin zayıflamada etkili olmayacağını bunlara ek olarak zayıflama egzersizlerinin ihmal edilmemesi gerektiği konusunda uyarıda bulunuyor.

Yeşil kahve nasıl tüketilmelidir?

Yeşil kahvenin hazırlanması klasik kahveden farklı değildir. Yine bir fincan için bir tatlı kaşığı yeşil kahve yeterli gelmektedir. Öğlen ve akşam yemeklerinden önce veya sonra tüketilmesi, daha sağlıklı şekilde kilo vermeye yardımcı olur.

✔️ Yeşil kahve zayıflatır mı?

Yeşil kahve bolca klorejenik asit içerdiğinden, metabolizmayı hızlandırır ve böylece daha çok kalori yakarız. Düzenli olarak yeşil kahve tüketiminde yağ yakma metabolizması hızlanır, kilo kaybı daha çabuk olur

✔️ Yeşil kahve ne zaman tüketilmeli?

Diyet listenizdeki ara öğünlerden 1 saat önce veya 30 dakika sonra iki kez tüketebilirsiniz

✔️ Yeşil kahve yağ yakar mı?

Yeşil kahve yağ yakımına ve zayıflamaya yardımcı olur

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here