Hızlı Zayıflamak İçin Zencefil Çayı Nasıl Kullanılır, Zencefil Çayının Faydaları Nelerdir?

0
1910

Aşırı kilo almak, bilinçli bir şekilde kontrol altına alınmadığında ve düzenli beslenme alışkanlığı edinilmediğinde zamanla obezite (aşırı şişmanlık) hastalığına yol açabilir.

Birçok insan sağlıklı ve güvenilir bir şekilde zayıflama yöntemlerinin bilincinde değildir. 2014 yılının bilimsel verilerine bakıldığında, zayıflamak isteyen birçok kişinin güvenilir olmayan ve yanlış bilgilerin verildiği kaynaklara yönlendiğini görebiliyoruz. Kilo vermek, hafife alınmaması gereken bir durumdur ve ilerleyen zamanlarda ciddi sağlık sorunlarına yol açabilir. Bu nedenle güvenli kaynaklardan faydalanmak çok önemli.

Aşırı kilo almanın önüne yalnızca egzersiz ve diyet yapılarak geçilemez. Aynı zamanda kilo almanıza neden olan birçok gizli etkenler vardır. Bu gizli etkenlerin farkında olmadığınızda, “yemeden kilo alan insan” tipine dönüşebilirsiniz ve bu çok tehlikelidir.

Zayıflamak ve hayal ettiğiniz vücut formuna ulaşmak için öncelikle kilo almanıza neden olan etkenlerin farkında olmanız gerekir. Yazımızın devamında bahsedeceğimiz adımları uygulayarak aynanın karşısına geçtiğinizde gülümseyerek bakabileceğiniz bir görünüme sahip olabilirsiniz.

Kilo Almanın Gizli Nedenleri

Kilo almanın gizli nedenleri

 

Kilo alırken fark etmediğiniz ve kilo almanıza neden olan etkenleri gerçekleştiriyor olabilirsiniz. “Az yiyorum, egzersiz yapıyorum neden kilo veremiyorum?” diye düşünebilirsiniz. Çünkü farkında bile olmadığınız birçok durum, gizliden gizliye kilo almanıza neden olabiliyor. Peki, kilo almanıza neden olan gizli etkenler nelerdir?

 1. Uyku düzensizliği,
 2. Aşırı stres,
 3. Kimyasal ilaçlar,
 4. Doğum kontrol hapları,
 5. Sigarayı bırakmak,
 6. Yanlış diyet.

Kilo almanıza neden olan gizli etkenlerden bahsettik. Peki, bu etkenlerin nasıl önüne geçebilirsiniz? Yazımın devamında size bu etkenlerden nasıl korunabileceğinizden bahsedeceğim.

Kilo Almamak İçin Ne Yapılmalı?

Kilo almamak için ne yapılmalı

 

Kilo almak, birçok sağlık sorununa yol açmasının yanı sıra obezite gibi fazla kilo problemlerine de neden olabiliyor.

Kilo almamak için yalnızca az yemek ve egzersiz yapmak tam olarak yeterli değildir. Kilo alımına neden olan daha birçok etken var ve bu etkenlere dikkat edilmediğinde aynaya baktığınızda sizi hiç mutlu etmeyecek bir vücuda sahip olmanız kaçınılmaz olur.

Egzersiz ve düzenli beslenmenin yanı sıra yazımda bahsedeceğim diğer etkenlere de dikkat ederek formunuzu koruyabilirsiniz. Peki, kilo almamak için nelere dikkat edilmeli?

Uyku Düzeninizi Koruyun

Düzenli uyumamak, birçok fiziksel ve ruhsal sağlık sorunlarına neden olduğu gibi kilo almanıza da neden olan gizli bir düşman niteliğindedir. Az yemek yediğiniz ve düzenli egzersiz yaptığınız halde bir türlü zayıflayamıyor olmanızdaki en büyük faktörlerden biri de uyku düzeninizi korumuyor olmanızdır. Çünkü gece geç saatlere kadar uyumadığınızda ve gündüz geç saatlere kadar uyuduğunuzda hormonlarınızda düzensizlikler meydana gelir ve bu da iştahınızı arttırarak sizi daha yüksek kalorili besinlere yönlendirir.

Biraz Umursamaz Olun

Umursamaz olmaktan kastım, sorumlu olduğunuz görevleri ve yapmanız gereken işleri yerine getirmemek değil kesinlikle. Bahsettiğim şey, aşırı strese neden olacak durumlara karşı biraz daha umursamaz olmak. Çünkü aşırı stres yaptığınızda vücudunuz doğal olarak stres hormonunu çok fazla salgılayacak. Ve Kortizol (stres hormonu), iştah açıcı bir etkiye sahip olduğundan daha hızlı kilo almanıza neden olacak.

Kimyasal İlaçlardan Uzak Durun

Kimyasal ilaçlardan uzak durun

 

Kimyasal ilaçlar, insülin dengesini bozar, vücutta daha hızlı yağ depolanmasına neden olur ve iştah açarak daha hızlı kilo alımına yol açar. Özellikle de psikiyatristlerin önerdiği antidepresan kullanımı kilo almanın en büyük nedenlerinden biridir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR  Rezene Çayı Faydaları Nelerdir? Rezene Zayıflatır Mı?

Doğum Kontrol Hapı Kullanmayın

Çeşitli nedenlerle kullanılan doğum kontrol hapları fazla kiloların en büyük nedenlerindendir. Bu nedenle mecbur kalmadıkça doğum kontrol hapı kullanmamalısınız.

Sigarayı Bırakmak

Sigarayı bırakan kişiler ortalama 10 kilo alırlar. İlk zamanlarda nikotin ihtiyacının karşılanamaması nedeniyle iştah açar ve daha çok karbonhidratlı besinlere yönlendirir. Bunun sonucunda da fazla kilo problemleri ortaya çıkar. Fakat şunu bilmelisiniz ki, bu durum tamamen geçicidir. Nikotin yoksunluğu geçene kadar düzenli ve yeterli beslenme düzeni oluşturarak olası kilo artışını büyük ölçüde engelleyebilirsiniz.

Uzman Kontrolünde Diyet Yapın

Yanlış diyet, günlük besin ihtiyacınızı karşılamayacak kadar az yemenize neden olur ve bunun sonucunda metabolizma hızınız çok alt seviyelere düşer. Bu da yağ yakma hızınızın yavaşlamasına neden olur. Kilo vereceğim diye yaptığınız diyet, yemeden kilo almanıza neden olabilir. Bu nedenle de diyetlerinizi mutlaka uzman kontrolünde yapmanızı tavsiye ediyorum.

Zencefil Nedir?

Zencefil nedir

 

Zencefil, insan sağlığına birçok konuda birebir etki eden bir bitkidir. Ülkemizde yetişmeyen bu bitki, Çin ve Hindistan gibi Asya ülkelerinden temin edilen Zencefil, aynı zamanda birçok kronik rahatsızlığa iyi gelir.

Zencefilin Faydaları Nelerdir?

Zencefil, alternatif tıp alanında en çok kullanılan bitkilerdendir. Birçok solunum yolu rahatsızlığına, sindirim sistemi rahatsızlıklarına ve bağırsak sorunlarına iyi gelen zencefil, aynı zamanda kilo vermek isteyenlerin ilk tercihleri arasında yer alıyor. Doğal ilaç niteliğinde olan bu bitki, kemik hastalığı olanların da mutlaka tüketmesi gereken bir besindir. Kemikleri güçlendirerek kemik hastalığına karşı birebir etki eder.

Bağırsaklarda biriken parazitler, gitgide daha fazla zarar vermeye başlar ve yeni hastalıklar ortaya çıkar. Zencefil tüketerek olası bağırsak sorunlarının önüne geçebilir ve mevcut hastalıklarınızı da kolaylıkla yenebilirsiniz.

Zencefil Hangi Hastalıklara İyi Gelir?

Zencefil, çok eski zamanlardan beri kullanılan çok güçlü etkilere sahip bir bitkidir. Bu nedenle sağlık sorunları yaşandığında ilk tercih edilen doğal ilaçlardandır.

Zencefil, mide ağrısı, bağırsak sorunları, mide bulantıları, kemoterapi ve hamilelik döneminde yaşanan birçok hastalığa iyi gelir.

Alternatif tıp alanında zencefil gibi daha birçok bitki de kullanılabiliyor. Bu bitkiler çay olarak tüketildiğinde aynı zamanda obezite gibi fazla kilolar nedeniyle ortaya çıkan hastalıklara karşı birebir etki eder. Zayıflatıcı etkilere sahip olan bitki çayları, düzenli kullanıldığında kilo problemlerini kısa sürede ortadan kaldırır.

Zencefil ile Zayıflama

Zencefil ile zayıflama

Zayıflama diyince ilk akla gelen bitkilerden olan zencefil, vücut ısısını yükseltici etkisiyle yağların hızlı bir şekilde erimesini sağlar.

Aynaya baktığınızda hayal ettiğiniz vücuda sahip olmayı hayal ediyor fakat hayal ettiğiniz vücuda sahip olduğunuzu görememek canınızı sıkıyor olabilir. Fakat zencefil gibi mucizevi etkilere sahip olan bitkinin etkilerini öğrendikten sonra hayal ettiğiniz vücut formuna ulaşmanın çok uzak bir hayal olmadığını göreceksiniz.

Alternatif tıp alanında çok eski yıllardır kullanılıyor olmasından da anlaşılabileceği gibi zencefilin sayılamayacak kadar çok fazla etkileri var. Özellikle de bu bitkiden yapılan çayın düzenli kullanılması, zayıflama sürecini hızlandıran en etkili yöntemlerdendir.

Zayıflatan Bitki Çayları

Zayıflatıcı etkiye sahip bitki çayları, kilo problemleri ve fazla kilolar nedeniyle oluşan farklı farklı birçok hastalığı yok eder. Aynı zamanda metabolizma hızlandırıcı, bağışıklık sistemi güçlendirici, sindirim sistemini düzenleyici, idrar söktürücü gibi daha birçok konuda etki ederek kilo problemlerinden kurtulmak isteyenler için zayıflama sürecinde en büyük yardımcıdır.

Zayıflatıcı etkilere sahip bitki çayları arasında en etkili olanlardan biri zencefil çayıdır. Bu bitki çayının faydalarını duyduğunuzda ilk işiniz eve gidip demlemek olacak…

Zencefil Çayının Faydaları

 

Zencefil çayının faydaları

Zencefil çayı, bozulan sindirim sistemini yeniden düzenleyerek sindirim sistemi rahatsızlıklarından bir an önce kurtulmanızı sağlar. Aynı zamanda vücutta biriken gazı atarak şişlikleri ortadan kaldırarak daha formda bir vücuda sahip olmanızı sağlar.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR  Gotu Kola Nedir? Gotu Kola Faydaları [✔️DETAYLI BİLGİ]

Genellikle yediklerinize bağlı oluşan hazımsızlık sonucunda oluşan ağrıları ve şişlikleri ortadan kaldırarak daha zayıf bir görünüme sahip olmanızı sağlar. Mucizevi bir etkiyle kilo verme sürecinizde size en etkili yol arkadaşı olabilecek bir besindir. Peki, zencefil çayı, kilo verme sürecinde ne tür etkilere sahiptir?

 1. Sindirim sistemini düzenler,
 2. Vücuttaki gazın atılmasını sağlar,
 3. Bağırsak sorunlarını ortadan kaldırır,
 4. Ödemi yok eder,
 5. Hazımsızlık giderici etkiye sahiptir,
 6. Metabolizmayı hızlandırır,
 7. Yağ yakıcı özelliğe sahiptir,
 8. Tokluk hissi oluşturur,

Sindirim Sistemini Düzenler

Sindirim sistemi düzenleyici etkiye sahip olan zencefil çayı, yemekten bir süre önce tüketildiğinde iştah azaltır ve gereğinden fazla kalori alınmasını önler.

Vücuttaki Gazın Atılmasını Sağlar

Vücuttaki gazın atılmasını sağlayan zencefil çayını düzenli olarak günde 1 bardak tüketmelisiniz. Bu sayede vücuttaki gaz atılır ve hem ağrılarınızdan kurtulur hem de şişkin duran vücudunuz daha formda bir görünüme kavuşur.

Bağırsak Sorunlarını Ortadan Kaldırır

Zencefil çayı, bağırsaklarda biriken parazit ve zararlı maddelerin atılmasını sağlar. Bağırsak sorunları ve sindirim sorunları yaşayan kişiler bu bitki çayını mutlaka düzenli olarak tüketmeli.

Ödemi Yok Eder

Zencefil ödemi yok eder

Ödem sorunundan muzdarip olan kişiler, düzenli olarak zencefil çayı tüketmelidir. Çünkü zencefil çayı ödem giderici bir etkiye sahiptir. Bu sayede ödem sonucunda vücutta oluşan şişlikler, ödem vücuttan atıldığında azalmaya başlar ve daha hoş bir görünüme sahip olabilirsiniz.

Hazımsızlık Giderici Etkiye Sahiptir

Zencefil çayını düzenli tüketmek, yediğiniz yemekler nedeniyle ya da kullanılan ilaçlardan dolayı oluşan karnın üst bölgesindeki şişkinlik ve ağrılara neden olan hazımsızlık sorununa karşı birebir etkilidir.

Metabolizmayı Hızlandırır

Zencefil çayını düzenli tüketmek, sindirim sistemine yardımcı olma özelliği ve vücut ısısını arttırıyor olması ile metabolizmanın hızlanmasını sağlar. Metabolizma hızlandığında da daha hızlı kilo vermeye başlar ve hayal ettiğiniz forma kısa sürede kavuşabilirsiniz.

Yağ Yakıcı Özelliğe Sahiptir

Vücut ısısını arttırıcı özelliğe sahip olan zencefil çayı, en hızlı yağ yakma yöntemlerindendir. Sindirim sistemini düzenlemesinin yanı sıra vücut ısısını arttırdığında vücutta biriken yağlar hızlı bir şekilde erimeye başlar ve düzenli kullandığınız takdirde kısa sürede hayal ettiğiniz vücuda kavuşabilirsiniz.

Zayıflatıcı bitki çayları tek başına büyük bir etki yaratamaz. Egzersiz yapmanız, düzenli beslenmeniz ve yazımın yukarısında bahsettiğim gizli kilo alma nedenlerine dikkat etmeniz gerekir.

Tokluk Hissi Verir

Zencefil çayını günlük öğünlerinizden önce tüketirseniz, iştah kapatacağı için daha tok hissederek gereksiz kalori alımını engellemiş olursunuz. Az kalori almanız da zamanla daha fazla kilo kaybetmenize neden olarak hayal ettiğiniz forma ulaşmanızı sağlar.

Zencefil Çayı Nasıl Yapılır?

Zencefil çayı nasıl yapılır?

Zencefil çayı, tespit edilememiş birçok fiziksel ve ruhsal hastalıkların etkilerini azaltmasının yanı sıra, kilo verme sürecini de hızlandırıcı etkiye sahip bir bitkidir. Zencefil çayını düzenli olarak tükettiğinizde çok etkili bir doğal yağ yakıcıdır. Şimdi zencefil çayını nasıl hazırlayacağınızı anlatacağım.

Malzemeler:

 1. 1 bardak su,
 2. Çeyrek ya da yarım çay kaşığı zencefil tozu.

Zencefil Çayı Nasıl Demlenir?

Zencefil çayını demlemek için öncelikle 1 bardak su kaynatın. Daha sonra tercihinize göre çeyrek çay kaşığı ya da yarım çay kaşığı kadar zencefil tozunu kaynamış suya ekleyin. 10 dakika kadar çayın demlenmesini bekleyin. Dilerseniz 1 tatlı kaşığı bal ekleyerek tatlandırabilirsiniz. Ve çayınız hazır…

Not: Bitki çaylarını tüketmeden önce vücudunuzun ters reaksiyon gösterip göstermeyeceğini kontrol edin. Çünkü bir alerjinizin olması ya da bitki çayını tüketmemeniz gereken bir hastalığa sahip olmanız, kilo vermek isterken farklı sorunların ortaya çıkmasına neden olabilir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here